Tweede deel literaire wandelroute Underweg onthuld tijdens Peter van der Velde-Lezing in Roderwolde

Beilen-Zondagmiddag 8 januari was het druk in café Het Rode Hert in Roderwolde. Zo’n 40 bezoekers luisterden naar sprekers en muziek tijdens de Peter van der Velde-lezing.

Peter van der Velde (1918-2004) was hoofdmeester en schrijver. Een van zijn bekendste gedichten is “Winter op de Paaizermao” Deze middag stond dat gedicht centraal. Schrijver Martin Koster vertelde over zijn herinneringen aan Van der Velde. Er was muziek van Jolien Wonink-Dijkstra. En zoon Willem van der Velde ging met de bezoekers door het dörp en naar de Paaizermao. Daar las hij het gedicht van zijn vader voor.

Deze middag was ook de geboorte van “Underweg 2” De nieuwe digitale literaire wandelserie “Underweg” is in oktober van start gegaan met deel één over Klaas Kleine en Diever. Nummer twee gaat over Peter van der Velde en zijn Roderwolde. De schrijvers hiervan, Gerrit Boer en Henk Berghuis zullen om de maand een deel onthullen. Bij Het Drentse Boek zijn ze dan voor € 5,- te downlaoden voor op de tablet, de computer of op de mobiel. Kijk op https://huusvandetaol.nl/product-categorie/boeken/.