Bonte mix aan spelers in Hoogeveen Schaaktoernooi

HOOGEVEEN – In de 29ste editie van het Hoogeveen Schaaktoernooi kent de Open groep een bonte mix aan spelers. Deelnemers komen, behalve uit Nederland, uit Duitsland, Italië, Spanje en Tsjechië, maar ook uit de Verenigde Staten, Zuid-Afrika en India. Voor deze populaire groep trekt de organisatie de komende weken nog enkele grootmeesters aan. Aan de top van de lijst staan momenteel voormalig Open Nederlands Kampioen Eelke de Boer, het elfjarige toptalent Bram ten Dam, de tienjarige jeugdkampioen uit topschaakland India, Aarit Kapil, en de ervaren Duitse Internationaal Meester Georg Seul. Het jaarlijks terugkerende schaakfestijn vindt van 10 tot en met 17 oktober plaats in het Hoogeveense raadhuis.

Het Open toernooi telt nu 47 deelnemers met acht verschillende nationaliteiten. Onder hen zijn vele ambitieuze jeugdspelers en een aantal oudere spelers met veel internationale ervaring. Dit spelersveld zal de komende weken dus nog worden aangevuld met enkele grootmeesters.

Ochtendgroep voor amateurs

Voor amateurschakers is er een ochtendgroep, die momenteel 18 deelnemers telt. Hier is nog ruimte voor nieuwe aanmeldingen. Dat geldt niet voor de middaggroep, die met 100 deelnemers al vol zit. De ochtendgroep speelt zeven ronden, van zaterdag 10 tot en met zaterdag 17 oktober, en start om 9.00 uur, met een vrije dag op woensdag 14 oktober. De middagamateurs en de Open Groep (beiden negen ronden) starten dagelijks om 14.00 uur. Op woensdag 14 oktober spelen de middaggroep en de Open groep twee ronden, om 9.00 uur en om 15.00 uur.

Op de slotdag, 17 oktober, is schaakboekenhuis De Beste Zet aanwezig met een stand. Tijdens het toernooi worden onder de spelers van de ochtend-amateurgroep boeken van De Beste Zet verloot.

De partijen uit de Open groep zullen live te volgen zijn op de website www.hoogeveenchess.nl, waarop Peter Boel ook een dagelijkse blog verzorgt over de belangrijkste gebeurtenissen. Het toernooi is vrij toegankelijk voor publiek.