NOORDSCHESCHUT – De bekende bakkerij Soete Suickerbol uit het Drentse dorp Noordscheschut stopt per direct met het maken van taai taai. Dat laat het familiebedrijf woensdag weten in een korte verklaring.
Volgens de bakkerij is de beslissing genomen vanwege stijgende grondstofprijzen en een afnemende vraag naar het traditionele lekkernij. “Het was geen makkelijke keuze,” aldus de eigenaren. “Taai taai hoort bij onze geschiedenis, maar het is economisch niet langer haalbaar om het product te blijven maken.”
De taai taai van Soete Suickerbol stond jarenlang bekend om zijn ambachtelijke recept en werd vooral rond de feestdagen veel verkocht. Klanten uit de regio reageren teleurgesteld op het nieuws en noemen het verdwijnen van het product “een gemis voor het dorp”.
De bakkerij benadrukt dat andere producten gewoon in het assortiment blijven en dat er wordt gekeken naar nieuwe specialiteiten om het aanbod te vernieuwen.
Of de taai taai in de toekomst ooit nog terugkeert, sluit de bakkerij niet volledig uit. “Zeg nooit nooit,” klinkt het.
Foto: Martin Schonewille
