Judo spektakel in Hollandscheveld

Op zaterdag 3 januari 2026 mocht het bestuur van de judo afdeling BSV Anbergen Drenthe in sporthal “De Marke” in Hollandscheveld voor de 18e keer haar Knieperties judotoernooi organiseren. Bij binnenkomst werd er een zelfgebakken opgerolde “kniepertie” met slagroom uitgereikt  aan alle deelnemers en supporters.

Voordat onze voorzitter Arjan Zomer het toernooi officieel opende vroeg hij 1 minuut stilte voor het overlijden van de oprichter van BSV Anbergen, Gerard Anbergen. 

Daarna kon een groot aantal judoka’s en supporters uit de regio welkom heten. Na het openingswoord waarin hij de hoofdsponsor, witgoedservice Kats uit Tiendeveen en de vele co-sponsoren bedankte voor hun financiële bijdrage werd het startsein gegeven om aan te vangen met het toernooi. De ruim 100 judoka’s waren verdeeld over 5 judo matten. De afdeling A-judo was dit jaar ook weer aanwezig.  

Om de kosten te dekken was er een verloting georganiseerd door Wietske Prins met mooie prijzen die veelal door de plaatselijke en regionale middenstand beschikbaar waren gesteld, waarvoor dank. 

Alle deelnemers aan dit toernooi kregen na afloop een mooie beker uitgereikt.  

Zodoende eindigden ook alle deelnemende judoka’s van BSV Anbergen Drenthe op het podium:

Eerste plaats: Romee, Nandi, Teun en Xander 

Tweede plaats: Tim, Devani en Wesley

Derde plaats: Milan, Niek, Quinn en Lucas

Ook bij de A judo groep werden er prijzen uitgereikt aan de kampioenen Nick, Jarno en Elijah. Daarnaast waren er ook prijzen voor Dennis, Stijn, Jayden, Eelco, Tygo en David.

Het bestuur en de vele vrijwilligers kunnen terugzien op een geslaagd evenement.

Verslag + Foto: Ingmar Oosterhof

Foto 1: A-judo: 1e plaats Elijah, 2e plaats Jayden, 3e plaats Tygo en Albert

Foto 2: deel van de deelnemers BSV Anbrengen Drenthe judo en A-judo

Foto 3: 1e plaats Romee