Op vakantie naar een illegale nederzetting in Bezet Palestijns Gebied? Dit kan dankzij Booking.com. Het online reisplatform bood de afgelopen jaren accommodaties in illegale Israëlische nederzettingen aan. Zo draagt het bij aan de onderdrukking en verdrijving van Palestijnen. Dit moet stoppen. Daarom voert Amnesty Hoogeveen op zaterdag 6 juni een handtekeningenactie. Deze vindt plaats in de Hoofdstraat van 11.00-15.00 uur ter hoogte van boekhandel Pet.
Honderd accommodaties
Booking.com is met meer dan 28 miljoen aangeboden accommodaties een van ’s werelds grootste reisplatforms. In 2019 ontdekte Amnesty dat Booking.com 45 vakantieverblijven aanbood in illegale nederzettingen in Bezet Palestijns gebied. In de afgelopen jaren ging het al om zo’n honderd accommodaties.
Mensenrechten in de verdrukking
Het management van Booking.com weet dat de Israëlische nederzettingen volgens het internationaal recht illegaal zijn en neerkomen op een oorlogsmisdrijf. Het bedrijf weet ook dat Israëlische nederzettingen een negatieve invloed hebben op een groot aantal mensenrechten van de Palestijnse bevolking.
Ondanks deze kennis blijft Booking.com de accommodaties gewoon verhuren. Daarmee draagt het bedrijf bij aan het in stand houden van de onderdrukking en het verdrijven van Palestijnen.
Greetings from the West Bank
Het is ironisch dat een bedrijf dat reisherinneringen mogelijk maakt, meewerkt aan het uitwissen van Palestijnse herinneringen. Om die reden is het zaterdag – naast het tekenen van een petitie – mogelijk om een ‘vakantie kaartje’ te sturen aan de CEO van Booking.com. Uit naam van (verdreven) Palestijnse bewoners van de Westelijke Jordaanoever. Daarop valt te lezen: ‘Greetings from the West Bank’.
