Koude nachten: let op de bloesem van je planten

Dit weekend zijn we in een beduidend koudere luchtsoort terechtgekomen. Overdag is het in de zon nog best aangenaam, maar na zonsondergang daalt de temperatuur snel. Tegen de ochtend is het het koudst, en kan de temperatuur aan de grond enkele graden onder nul zakken. Ook op neushoogte kan het licht vriezen, waardoor bloesem van fruitbomen gevaar loopt om kapot te vriezen.

Daarnaast is er kans op wat mist, wat bij zonsopkomst kan zorgen voor mooie rijpvorming. Wel betekent dit ook dat autoruiten mogelijk gekrabd moeten worden.

Vanaf dinsdag loopt de temperatuur weer geleidelijk op, en richting het weekend lijkt het zelfs weer richting de 20 graden te gaan. Ook is er dan eindelijk weer kans op een buitje.

Foto & tekst: Bart Pijper.