Dankzij de samenwerking tussen RENN4 en het Roelof van Echten College (RvEC) binnen onderwijsconcept Eduwiek konden de mondelinge staatsexamens van leerlingen van RENN4 De Atlas deze week tóch doorgaan. Door code rood werden de examens van afgelopen vrijdag geannuleerd. Zonder alternatief zouden leerlingen mogelijk pas midden in de zomervakantie examen kunnen doen.
Docenten van het RvEC sprongen bij en namen vanaf maandag de mondelinge examens af. “Het ging om de vakken aardrijkskunde, geschiedenis, maatschappijleer en Nederlands. Inmiddels zijn 22 van de 23 examens afgerond. We hopen dat de laatste zo snel mogelijk volgt”, zegt Robert Schonewille, locatiedirecteur van De Atlas. “We wilden voorkomen dat leerlingen moesten wachten tot in de vakantie. Dankzij de inzet van RvEC-docenten konden we de examens snel inhalen en kunnen de leerlingen, net als veel leeftijdsgenoten, gewoon aansluiten bij de diplomering. Die bijdrage van de docenten maakt dus echt het verschil voor leerlingen.”
Samen werken aan kansen
De succesvolle afronding van de staatsexamens laat zien hoe krachtig de samenwerking binnen Eduwiek is. Hierin werken RENN4 en het RvEC nauw samen om iedere leerling volop kansen vanuit onderwijs en begeleiding te bieden. Dat gezamenlijke doel komt ook op andere momenten tot uiting. Zo ontvingen leerlingen van het RvEC en RENN4 in mei samen een officieel lasdiploma van het Nederlands Instituut voor Lastechniek (NIL). Zij werkten toe naar een praktijkgericht examen en werden daarop beoordeeld door een externe examinator. “Deze diploma’s zijn vanuit het bedrijfsleven heel waardevol. Leerlingen krijgen iets in handen waar ze later echt iets aan hebben.” Naast lassen kunnen leerlingen ook certificaten behalen voor bijvoorbeeld heftruck, bosmaaier, kettingzaag en VCA.
Leren van en met elkaar
Een belangrijk onderdeel van de samenwerking binnen Eduwiek is dat leerlingen elkaar ontmoeten en samen leren. “Daarin liggen meer kansen. Overal waar leerlingen een diploma of certificaat voor kunnen halen, moeten we die kans grijpen. Iets doen waar je energie van krijgt, ervan leert en een stap zet richting je toekomst… dat is waar we het voor doen! De mooie verhalen over de staatsexamens en de gezamenlijke diploma’s laten zien waar we binnen Eduwiek hard aan werken: samen zorgen voor gelijke kansen en onderwijs dat aansluit bij de toekomst van iedere leerling.”
