Feestelijke lancering van VertelHetNel in De Verhalenwerf

De Verhalenwerf, onderdeel van Bibliotheek Hoogeveen, heeft als missie om erfgoedverhalen uit Hoogeveen te verzamelen. Dankzij de financiële steun van het Mondriaanfonds is een innovatief project gestart om het verzamelen van deze verhalen leuker te maken voor jong en oud. Met trots kondigt De Verhalenwerf aan dat, met de hulp van studenten van de Hanze Hogeschool, de IT-Hub, AceGreen en Bytesize AI, het apparaat “VertelHetNel” nu officieel gereed is. Op 6 maartwordt VertelHetNel feestelijk onthuld.

Hoe werkt VertelHetNel?

VertelHetNel is een apparaat dat verhalen van Hoogeveners kan verzamelen en delen. Het apparaat kan overal opduiken en biedt de mogelijkheid om verhalen te vertellen of te lezen. Gebruikers kunnen haar telefoon pakken en kiezen of ze een verhaal willen lezen of inspreken. Bij het inspreken van een verhaal hebben ze 2 minuten de tijd om hun verhaal te vertellen. Dit verhaal wordt vervolgens door AI omgezet naar tekst en ter goedkeuring naar de medewerkers van De Verhalenwerf gestuurd. Na goedkeuring wordt het verhaal onderdeel van het grote Hoogeveense verhaal en kunnen anderen het lezen. Uiteraard ontvangt de verteller ook zelf een kopie van het verhaal.

Waar gaat VertelHetNel naartoe?

Het bijzondere aan VertelHetNel is dat haar telefoon overal in Hoogeveen kan opduiken. Op 6 maart wordt ze officieel verwelkomd bij De Verhalenwerf. Vanaf 10 maart zal ze verschillende locaties binnen de gemeente Hoogeveen bezoeken om verhalen te verzamelen. Wanneer VertelHetNel moet uitrusten, zal haar standplaats bij Bibliotheek Hoogeveen/De Verhalenwerf zijn.

Houd de website www.bibliotheekhoogeveen.nl in de gaten voor de locaties van VertelHetNel.