Dag van de Baas: 82% noemt zichzelf de baas, maar huisdier beslist volop mee

Hond of kat bepaalt meer dan gedacht: 58% laat de liefde afhangen van het huisdier, de helft ook de woningkeuze en bijna vier op de tien baasjes stellen zelfs een toiletbezoek uit.

Wie thuis de baas is? Voor de meeste honden- en kattenbaasjes lijkt het antwoord duidelijk: 82% zegt zelf vaker of duidelijk de baas te zijn. Toch vertellen hun keuzes een ander verhaal. Vier op de tien stellen weleens een toiletbezoek uit omdat hun huisdier op hen ligt, 58% zou niet kiezen voor een partner die het dier niet accepteert en de helft zou een woning afwijzen als die niet geschikt is voor hun hond of kat. Dat blijkt uit onderzoek van huisdierenverzekeraar Figo in het kader van de Dag van de Baas.Bekijk het volledige onderzoek, alle resultaten en infographics over de Dag van de Baas
lBaasjes wijzen massaal naar zichzelf

Op de directe vraag wie thuis de baas is, twijfelen de meeste baasjes nauwelijks. 59,4% zegt duidelijk zelf de baas te zijn en nog eens 22,8% zegt vaker de baas te zijn dan het huisdier. Samen is dat ruim 82%. Nog eens 13,4% vindt dat mens en dier ongeveer evenveel de baas zijn.Slechts 4,5% zegt dat het huisdier vaker de baas is. Opvallend genoeg noemt geen enkele respondent hond of kat duidelijk de baas. Maar wie kijkt naar wat baasjes in de praktijk voor hun dier doen en laten, ziet een minder eenduidig beeld.

Eerst de hond of kat, daarna de rest

Zo plant 60,3% afspraken zo dat het huisdier niet te lang alleen hoeft te zijn. Ook de eigen routine moet geregeld wijken: 44,7% staat weleens eerder op dan gewenst om voor hond of kat te zorgen en 43,3% stelt de eigen maaltijd uit om eerst het huisdier te verzorgen.Soms gaat dat verrassend ver. 38,7% stelt weleens naar het toilet gaan uit omdat het huisdier op hem of haar ligt. Zelfs tijdens werk of andere verplichtingen weet het dier aandacht op te eisen: 15,6% onderbreekt weleens een telefoongesprek of vergadering omdat het huisdier aandacht nodig heeft.”Vrijwel iedereen ziet zichzelf als het baasje, terwijl het huisdier behoorlijk wat invloed heeft op de dagelijkse routine en zelfs op grotere keuzes. Dat laat zien hoe belangrijk huisdieren voor veel mensen zijn en hoe vanzelfsprekend het is om rekening met ze te houden“, zegt Marcel Ribbens, Chief Marketing Officer bij huisdierenverzekeraar Figo.Regels zijn regels – tot het huisdier iets wilOok binnenshuis blijkt de baas lang niet altijd voet bij stuk te houden. 60,3% koopt weleens iets extra’s voor het huisdier terwijl dat vooraf helemaal niet de bedoeling was.Ook bij eten en huisregels zijn baasjes niet altijd even streng. 41,7% geeft weleens een snack terwijl dat eigenlijk niet de bedoeling was en 41,2% laat het huisdier iets doen wat eigenlijk niet mag.De beste plek in huis blijkt eveneens onderhandelbaar. 38,7% laat hond of kat op de favoriete plek liggen terwijl men daar zelf wilde zitten. Voor 28,1% gaat die toegeeflijkheid zelfs ten koste van de nachtrust: zij laten hun huisdier in bed slapen, ook als ze daardoor minder goed slapen.


Ook liefde en woning moeten door de huisdierkeuring

Bij grotere levenskeuzes wordt de invloed van het huisdier nog duidelijker. 58,3% zou niet kiezen voor een partner die het huisdier niet accepteert. Voor meer dan de helft krijgt een nieuwe liefde dus pas groen licht als ook hond of kat wordt geaccepteerd.Ook bij het zoeken naar een huis heeft het dier een flinke stem. 50,3% zou een woning afwijzen als deze niet geschikt is voor het huisdier. Ook werk kan wijken: 29,6% zou een baan of werksituatie afwijzen wanneer het huisdier daardoor te lang alleen thuis zou zijn.Daarnaast kiest 39,7% weleens voor uitstapjes waar het huisdier mee naartoe kan. Bij 19,1% heeft hond of kat zelfs invloed op wie er thuis wordt uitgenodigd: zij nodigen mensen minder snel uit wanneer het dier onrustig wordt van hun bezoek.Over één ding ben je wél de baasAls een huisdier onverwacht medische zorg nodig heeft, ligt de verantwoordelijkheid vanzelfsprekend wél volledig bij het baasje. Volgens huisdierenverzekeraar Figo hoort vooruitdenken daarom ook bij goed voor je huisdier zorgen.”Wordt je dier ziek of krijgt het een ongeluk, dan wil je vooral kunnen kijken naar welke zorg het beste is voor je huisdier. Dat is op dat moment het enige dat telt. Maar dierenartskosten kunnen onverwacht fors oplopen. Door vooraf na te denken over hoe je die kosten opvangt, bijvoorbeeld met een huisdierenverzekering, geef je jezelf meer ruimte om de passende zorg te kunnen kiezen die je huisdier verdient“, zegt Ribbens.

Foto: Websitehttps://figopet.nl/