Gemeentebelangen is al een lange tijd bezig met het probleem van de onveiligheid aan de Coevorderstraatweg. Er wordt hard gereden op deze weg en sommige aanwonenden kunnen alleen met gevaar voor eigen leven vanuit de oprit deze weg opgaan.
Hilma Hooijer van Gemeentebelangen: “De bomen belemmeren het uitzicht. Wij weten dat de gemeente een protocol heeft over de bomenkap, wat inhoudt dat er eigenlijk geen gezonde bomen gekapt mogen worden, maar het gaat hier om de veiligheid van onze inwoners. Dan moet je rationeel denken. De aanwonenden willen best noodzakelijke bomenkap compenseren door bomen op een andere plaats te planten. Allerlei oplossingen zijn de afgelopen periode uitgeprobeerd. Ook het plaatsen van spiegels heeft nog niet geleid niet tot veiligheid”.
Samen met de SGP, VVD en CDA wordt daarom een ‘motie vreemd’ ingediend om te komen tot een snelle, veilige oplossing. Daarnaast wordt ook verzocht om het bomenkap protocol te herzien. “Het is goed dat bomen niet voor het vaderland weg worden gekapt, maar je moet wel realistisch zijn. Het beleid moet niet té rigide zijn. Als je allerlei alternatieven hebt onderzocht en er is geen oplossing om de veiligheid van onze inwoners te verbeteren, dan moet je kunnen overgaan tot bomenkap. Dat ter compensatie dan bomen elders worden geplant, is prima. Uiteindelijk leveren bomen onze zuurstof, het zijn goede windvangers, ze geven ons schaduw en ze staan charmant in ons landschap. Dus daar zijn wij natuurlijk voor.” benadrukt Hooijer.