Wildwood

Moviepanel

8,5/10 gemiddeld uit 2 recensies

Gezien op 22 oktober 2026

Regisseur
Travis Knight
Acteurs
Peyton Elizabeth Lee, Jacob Tremblay, Carey Mulligan, Richard E. Grant, Awkwafina, Amanda Stenberg, Tom Waits, Charlie Day, Blythe Danner, Angela Bassett, Mahershala Ali
Genre
Animatie, Avontuur, Fantasie
Taal
Engels, Nederlands ondertiteld
Speelduur
2 uur 10 min

Van de makers van Coraline komt nu een nieuw sprookjesachtig animatie-avontuur! Net buiten de stad Portland ligt de Onbegaanbare Wildernis, een verborgen woud vol pratende dieren, schurkachtige bandieten en andere machtige magische figuren, en waar menselijke buitenstaanders niet welkom zijn. Als Prue McKeel’s babybroertje Mac door een zwerm kraaien ontvoerd wordt naar het bos, moeten zij en haar klasgenootje Curtis hun angsten overwinnen en alles op alles zetten om hem veilig thuis te brengen, voor het te laat is. ​ ​Wildwood is een fantasieverhaal over liefde, verlies en de wonderlijke wereld die zich vlak buiten de deur begeeft, als je het aandurft om er naar te zoeken. De stop-motion animatiefilm is geproduceerd door Laika Studios (Coraline, The Boxtrolls, ParaNorman, Kubo and the Two Strings, Missing Link) en geregisseerd door Travis Knight (Kubo and the Two Strings, Bumblebee).

Recensies van het Moviepanel

Lianne

8/10

Voordat ik naar deze film ging, had ik heel kort even ingelezen op de site van Luxor. Een kinderfilm van de hand van de makers van Coraline. Dat is in de stijl van de film een beetje terug te zien. Donker, maar sprookjesachtig, bijna fantasy. Soms kleine grappige momentjes, maar vooral ook een spannende film.

De eerste helft vind ik persoonlijk vrij verwarrend. Het begon best pittig. De film is geschikt vanaf 9 jaar, maar de 9 jarige ik had zeker de stukken in het begin best wel een tikkeltje te spannend gevonden. Maar de spanning in deze stukjes, was maar van korte duur. De eerste helft ging wat dat betreft wat "moeizaam". Ik mistte een beetje een verhaallijn. Waar gaan we naar toe?

Maar de tweede helft was een hele verbetering. Hier kwam er snel tempo in. De spanning hield je echt vast in de film. En dat is eigenlijk de hele tweede helft zo gebleven. Bij veel films krijg ik hier bij het gevoel dat het afgeraffeld wordt. Dat was bij WildWood zeker niet het geval.

Wil je iets vrolijks om met je kind te kijken, ben je hier zeker niet aan het goede adres. Daar vond ik hem echt wat te donker voor. Maar wil je iets spannends wat je samen met je kind kunt kijken, waar je dan zelf ook nog iets aan hebt, dan is dit zeker de moeite waard.

Judith

9/10

Een ontzettend leuke film, ook al komt de verhaallijn wel wat langzaam op gang. Er zitten voldoende spannende momenten in en een paar leuke schrikreacties en grappige momenten. Het is een kinderfilm voor 9 jaar en ouder, al vonden wij hem zelf beter geschikt voor wat later. Hij is boeiend genoeg om zelfs als volwassen mensen heerlijk naar te kunnen kijken.

De echte levensles komt eigenlijk pas aan het eind van de film, en dat had wat duidelijker gemogen door de film heen, maar dat doet zeker niet af aan het geheel. De karakters zijn erg mooi gemaakt, de grafische effecten zijn ook top. Ik vindt het altijd erg leuk om te zien als makers rekening houden met dat elke groep in een film zijn eigen cultuur en leefmanieren kent, dat voegt gelijk een hoop diepte toe aan de film.