Zes Nederlandse titels voor Team Sidokwan

Almere – Dit weekend stond voor taekwondovereniging Sidokwan in het teken van de Nederlandse Kampioenschappen. In Almere was het op zaterdag de beurt aan de sparringselectie van Team Sidokwan en zondags mocht het wedstrijdteam Stijl de mat op. En met succes: Sidokwan heeft er weer 6 Nederlandse titels bij!

Sparring

Met 19 deelnemers was Sidokwan goed vertegenwoordigd op het NK Sparring. 5 van hen gingen naar huis met de titel. Bij de aspiranten (9-11 jaar) waren het Vayenne Krikken en Faya Gerding die de hoogste trede van het podium wisten te betreden. In de cadettenklasse (12-14 jaar) wisten Charissa Krikken en Lenn Mars met de titel naar huis te gaan en bij de junioren (15-17 jaar) was het Miguel Molenaar die zich tot Nederlands Kampioen wist te kronen.

Charissa begon sterk aan haar finalepartij en wist mooie hoofdtreffers te scoren. Binnen korte tijd stond ze al 10 punten voor in de eerste ronde en kwam de beslissende hoofdtreffer die haar 3 punten en een pointgap (meer dan 12 punten verschil) opleverde. Bij een pointgap is de ronde gespeeld en gewonnen. Ook de tweede ronde ging snel voorbij. Met als genadeklap een 5-punter (achterwaartse draaitrap op het hoofd). Dit leverde haar de winst op en de titel Nederlands Kampioen 2026.

Lenn Mars zijn halve finale was spannend. Het leek gelijk op te gaan, maar Lenn was slim en scoorde mooie punten op het hoofd. Hiermee wist hij zich naar de finale te knokken en ook daar was hij in vorm. In 2 rondes wist hij zijn tegenstanders te verslaan en was hij de beste in zijn klasse wat hem eveneens de titel Nederlands Kampioen opleverde.

Ook Miguel Molenaar was deze zaterdag weer superieur. Hij scoorde met mooie draaitrappen en hoofdtreffers en wist net als Charissa de klus te klaren met 2 keer pointgap. Ook de verdiende titel Nederlands Kampioen 2025 voor hem!

De andere 14 deelnemers vochten ook mooie partijen deze dag. 5 van hen wisten de finale te bereiken, maar troffen daar een te sterke tegenstander en gingen naar huis als best of de rest. Zilver was er voor Jayden Dietz, Sienna Siahaija, Jurre Mars, Robin van den Berg en Maurice Hof. VOOR Djyvano Zuidema, Lisa Schipper, Charissa Maail, Djayden Zuidema, Jouke Pricker, Lieke Heling en Wiaem Chaara was er de bronzen plak. Ismael de Lima en Delano Zuidema stonden helaas net naast het podium vandaag.

Stijl

Op zondag mocht het stijlteam van Sidokwan in actie komen. Met vier keer individueel en 1 paar streed Sidokwan om de Nederlandse titel. Dat leverde mooie resultaten op: 1 keer goud, 1 keer zilver en 2 bronzen medailles.

Het paar Ronja Marissen en Joost Knol was ook vandaag weer de beste in hun categorie. Met het paarlopen, waarbij Ronja en Joost zo synchroon mogelijk hun stijlvorm moeten laten zien aan de jury, wisten zij het goud binnen te slepen. En dat maakte van het Nederlands Kampioenen!

Individueel deed Joost het ook erg goed. In een sterk bezette klasse wist hij samen met Daan Meeusen door te dringen tot de finale. Helaas grepen zij beiden net naast de titel en was het zilver voor Joost en ging Daan naar huis met de bronzen medaille.

Brons was er ook voor Jimmy Risakotta, die uitkwam in een grote klasse. Ook hij wist met een goed uigevoerde stijlvorm door te gaan naar de finale. Daar liet hij een sterke vorm zien, maar moest hij helaas twee anderen voor laten gaan. Een mooie derde plek voor Jimmy.