Een onderzoek naar handel in verboden vuurwerk leidde de politie van een middelbare school in Assen naar de uiteindelijke vondst van:
37 kilo verboden vuurwerk
1 vuurwerkpistool
3 vuur/gasdrukwapens
1 ploertendoder
5000 euro cash
4 zakken henneptoppen
Het onderzoek startte toen op 19 december bij een leerling uit de eerste klas een Cobra 6 (verboden vuurwerk) werd ontdekt. We startten een onderzoek naar waar het vuurwerk vandaan kwam, en door wie het werd verhandeld. Dat onderzoek leidde ons naar nog eens vijf andere personen die in het bezit waren van verboden goederen.
In dit onderzoek trof de politie bij een tweede minderjarige jongen uit Vries nog eens twee stuks Cobra 6 en 35 nitraten aan. Bij een 24-jarige verdachte uit Vries werden naast 9 kilo verboden vuurwerk ook twee handwapens en een ploertendoder aangetroffen. Twee handwapens werden ook bij een andere 24-jarige uit Vries aangetroffen. Op 21 december werd bij een 22-jarige verdachte uit De Groeve opnieuw vuurwerk aangetroffen. Dit keer zelfs 10 kilo verboden vuurwerk. Diezelfde dag werd bij een 22-jarige verdachte uit Assen ook een vuurwerk vondst gedaan. Naast de maar liefst 17 kilo verboden vuurwerk werden bij hem ook vier zakken met henneptoppen en 5000 Euro cash gevonden.
Niet alleen het afsteken van vuurwerk brengt risico’s met zich mee. Ook het vervoeren of opslaan van (grote hoeveelheden) vuurwerk heeft grote risico’s. Zeker in woonwijken zijn die risico’s niet te overzien. Meld daarom je vermoedens van het bezit of de opslag van illegaal vuurwerk. Dit kan via 0900-8844. Anoniem melden kan ook via 0800-7000. Foto: politie