Vrijwilligers IVN Hoogeveen vieren 25 jaar Natuurwerkdag met regen.. en warmte

Afgelopen vrijdag en zaterdag werd in Drenthe, onder impuls van Landschapsbeheer Drenthe, voor de 25e keer de Natuurwerkdag georganiseerd. Ook dit jaar staken de vrijwilligers weer enthousiast de handen uit de mouwen op maar liefst vier locaties in en rond Hoogeveen.

In totaal namen 33 vrijwilligers deel. De klussen vonden plaats op de volgende locaties:

  • De Nuilervennen – onderhoudswerkzaamheden op het bungalowpark
  • Pesse – onderhoud aan wandelpad en houtwal
  • Zuiderpark Hoogeveen – snoeiwerk en natuuronderhoud
  • De Stroom (IVN Hoogeveen in samenwerking met de gemeente Hoogeveen) – aanleg van een broeihoop voor de ringslang en snoeiwerk aan wilgen.

Bij de Stroom, een klein maar bijzonder natuurgebied direct naast het Oude Diepje, werd hard gewerkt ondanks de regen. In het voorjaar kleurt dit gebied paars van de talloze orchideeën. Tijdens de Natuurwerkdag werd hier een broeihoop voor de ringslang aangelegd en werden talloze wilgen gesnoeid om het gebied open en aantrekkelijk te houden voor flora en fauna.

Zo’n vijftien vrijwilligers, variërend in leeftijd van 8 tot 84 jaar, trotseerden de regen en werkten met zichtbaar plezier samen aan het onderhoud van dit waardevolle stukje natuur. De dag werd feestelijk geopend door wethouder Mark Tuit, die de toon zette met de mooie woorden “Je moet eerst van de natuur leren houden om die later te kunnen behouden.”

Ondanks de aanhoudende regen bleef de sfeer opperbest. Onder een tent, met een warm vuur en een beker warme chocolademelk, werd het nog gezelliger. Een mooie afsluiting van een weekend waarin jong en oud opnieuw lieten zien hoe belangrijk betrokken vrijwilligers zijn voor het behoud van onze natuur.

Foto’s: IVN Hoogeveen. Tekst: Bart Pijper.

error: Content is beschermd!