HOOGEVEEN – Hoogeveen heeft sinds vandaag officieel twee Klimaatburgemeesters. Vanmiddag vond de inauguratie plaats van Dewy Mulder, bekend van Voedselbos Carpe Vitam in Elim. Daarmee neemt Hoogeveen een bijzondere positie in, want slechts een handvol Nederlandse gemeenten telt meerdere Klimaatburgemeesters.
Voorafgaand aan de ceremonie werden Dewy Mulder en Judith Duinkerken, die sinds vorig jaar Klimaatburgemeester is, ontvangen door burgemeester Martijn Breukelman. Tijdens het gesprek werden de plannen voor het komende jaar besproken. De burgemeester gaf aan blij te zijn met twee betrokken Klimaatburgemeesters die zich niet alleen in de stad, maar ook in de buitendorpen actief willen inzetten voor natuur, klimaat en bewustwording.
Om 15.30 uur volgde de officiële inauguratie met een toespraak van de burgemeester en een feestelijk persmoment. Dewy Mulder ontving haar ambtsketen, die op een bijzondere manier tot stand kwam: de kinderen van OBS Vogelvlucht in Elim maakten deze speciaal voor haar. Na haar eigen speech trakteerde Mulder de aanwezigen op biologische bloembollen.
De inauguratie vormt de aftrap van de Nationale Klimaatweek in Hoogeveen. Dewy Mulder zal de komende dagen elf scholen in de gemeente bezoeken om samen met leerlingen biologische bloembollen te planten. Op vrijdag 15 november kunnen inwoners tussen 13.00 en 15.00 uur gratis biologische bloembollen van de Blauwe Druif (Muscari botryoides) ophalen bij maar liefst elf locaties in de gemeente. In totaal worden er 11.000 biologische bloembollen weggegeven.
Hier kun je op 15 november een zakje biologische bloembollen ophalen (op = op):
Met de gezamenlijke inzet van beide Klimaatburgemeesters wil Hoogeveen inwoners inspireren om lokaal bij te dragen aan een groenere en gezondere leefomgeving.




Foto’s: Marcel Pekel. Persbericht: Judith Duinkerken.
