Uitbreiding woningbouw Hoogeveen-Zuid: vervolgstappen en uitnodiging informatieavond

Op 18 december 2025 heeft de gemeenteraad Hoogeveen-Zuid aangewezen als uitbreidingslocatie voor woningbouw. Het college van B&W heeft nu een plan van aanpak vastgesteld om te komen tot een gebiedsvisie en ontwikkelstrategie. Het hele gebied van Hoogeveen-Zuid is ongeveer 300 hectare groot. Zoveel ruimte is niet nodig. De komende periode wordt gebruikt om te onderzoeken welk gebied binnen Hoogeveen-Zuid de voorkeur heeft voor de bouw van woningen. Ook wordt het aantal te bouwen woningen in dat deelgebied bepaald, op basis van een dragende exploitatie.  Opschaling naar maximaal 1500 woningen kan in Hoogeveen-Zuid, tenzij de omgevingsvisie anders uitwijst.

Scenario’s

Om te komen tot een voorkeursscenario worden verschillende scenario’s uitgewerkt. Per scenario worden mogelijkheden en belemmeringen in kaart gebracht en ze worden financieel doorgerekend. Dit proces leidt tot het voorkeursscenario. Wethouder Niek Wind: “Bij deze uitwerking betrekken we ook omwonenden en belangstellenden. We willen samen alle aspecten in het gebied in beeld brengen en afwegen.”

Aandacht voor betrokkenen en omwonenden

Op 11 mei 2026 organiseert de gemeente een startavond voor omwonenden, grondeigenaren en belangstellenden. Deze avond begint om 19.30 uur in het Raadhuis van Hoogeveen. Wind: “Tijdens deze avond gaan we verder in op het participatieproces dat we willen doorlopen. Daarbij komt ook het instellen van een klankbordgroep aan de orde. We willen een groep samenstellen die we gedurende het onderzoek kunnen betrekken en raadplegen.”

Vervolg

Op basis van het onderzoek dat de komende tijd wordt uitgevoerd, bepaalt de gemeenteraad uiteindelijk het voorkeursscenario. Dit vormt de basis voor de gebiedsvisie. Deze visie wordt door de gemeenteraad vastgesteld.

Meer informatie over dit onderwerp vindt u op hoogeveen.nl/zuid.