Leerlingenraden van Stichting Bijeen beleven inspirerende ochtend in het gemeentehuis Hoogeveen.

Woensdagochtend 3 december kwamen leerlingen uit de groepen 7 en 8 (die deel uitmaken van de leerlingenraden van alle scholen van Stichting Bijeen) samen in het gemeentehuis van Hoogeveen. Tijdens deze speciale ochtend kregen zij de kans om zich te verdiepen in democratie, inspraak en toekomstgericht denken. Deze bijeenkomst vormde een mooie en waardevolle aanvulling op het burgerschapsonderwijs dat binnen de scholen van de stichting centraal staat.

De ochtend begon met een boeiende vragenronde aan de burgemeester van Hoogeveen. De leerlingen kregen de kans om hun ideeën en nieuwsgierigheid te delen en rechtstreeks in gesprek te gaan over onderwerpen die voor hen belangrijk zijn. Het open gesprek maakte duidelijk hoe serieus hun stem wordt genomen en dat hun mening ertoe doet.

Daarna gingen de kinderen aan de slag met het spel Democracity. In dit interactieve spel bouwden zij samen aan een denkbeeldige stad en maakten zij plannen voor de toekomst. Door samen te overleggen en keuzes te maken, ontdekten de leerlingen op een speelse manier hoe besluitvorming in een democratie werkt. De dag werd afgesloten met een heerlijke lunch.

Stichting Bijeen kijkt terug op een zinvolle, leerzame en belangrijke ochtend. Deze gezamenlijke Dag van de Leerlingenraad onderstreept de inzet van de stichting om leerlingen actief te betrekken bij burgerschap: meedenken, meedoen en ervaren dat hun stem telt. Het versterkt niet alleen hun eigen vaardigheden, maar ook hun betrokkenheid bij hun omgeving. Met dit soort initiatieven bouwt stichting Bijeen samen met hun leerlingen aan sterk, betekenisvol en toekomstgericht onderwijs.